Ogrody Larassów – to tytuł wydawnictwa albumowego o założeniach dworsko-parkowych z XIX w. na Warmii i Mazurach wydanego przez Fundację Moda na Warmię i Mazury dzięki współpracy z Katedrą Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Archiwum Państwowego w Olsztynie na początku 2017 roku.

Czytaj więcej: Pamiętajcie o ogrodach Larassów

Granice południową i zachodnią Gminy Dywity stanowi naturalna delta rzek Wadąg i Łyna, które mieszają swoje wody w sztucznym jeziorze (zwanym często „Rozlewiskiem”) powstałym podczas budowy Elektrowni Wodnej „Łyna”. Na przestrzeni wieków, będąc ważnym szlakiem wodnym, rzeki spełniały przeróżne funkcje. Obecnie, oprócz pracujących w ich nurcie kilku elektrowni wodnych, są ważnym obszarem ekologicznym i miejscem wypoczynku coraz większej liczby turystów.

Czytaj więcej: Łyna i Wadąg - rzeki z charakterem

W Mrągowie zorganizowano I Mazurski Ekofitnik, który wśród mieszkańców i turystów promował zdrowy i ekologiczny tryb życia. Fundacja "Moda na Warmię i Mazury" oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przygotowały zagadki o odpadkach.

Czytaj więcej: Ekofitnik i zagadki o odpadki

W dzisiejszych czasach po długim zachłyśnięciu się wysoko przetworzoną, niezdrową żywnością na nowo odkrywamy dobro natury. Dziś o roślinach, które wiosną 2017 z pewnością będą rosły tuż za progiem waszych domów.

Czytaj więcej: Chwasty na talerzu

Ministerstwo Środowiska przepytało ponad 1000 osób na temat stanu  ekologii w Polsce. Z raportu wynika, że blisko 70 proc. Polaków czuje się odpowiedzialna za  lokalne otoczenie i środowisko.

Czytaj więcej: Polak = ekolog?